Įteisinta galimybė teikti grupės ieškinius

by on Penktadienis, 14 kovo 2014 00:00

 Seime pritarta Lietuvos respublikos civilinio proceso kodekso pakeitimui ir papildymui- nuo šiol į teismą asmenys galės kreiptis ne tik individualiai, bet ir teikiant grupės ieškinius.

Grupės ieškinio įteisinimas užtikrins efektyvesnį asmenų privačių teisių gynimą, kuomet keli ieškovai tam pačiam atsakovui kelia tapačius reikalavimus. Atkreiptins dėmesys, jog toks grupės ieškinio institutas pasitarnaus ne tik tiems asmenims, kurie ketina pažeistas teises ginti teisme, bet ir tiems, kurie patys nepradėtų teisminio proceso dėl teisinių žinių trūkumo, laiko stokos, piniginių klausimų ar kitų priežasčių.

Grupės ieškinio teikimui nustatytos kelios būtinosios sąlygos: šį ieškinį galės teikti ne mažesnė nei 20 asmenų fizinių ar juridinių asmenų grupė, kuriai privalės atstovauti šių asmenų pasirinktas atstovas. Asmenys, norintys prisijungti prie šio ieškinio jau ieškinį pateikus teismui, turės įstatyme nustatyta tvarka pareikšti prašymą būti įtrauktais į procesą.

Tokie ieškiniai bus ypač naudingi ginčuose dėl neišmokėto darbo užmokesčio, neteisėto atleidimo, dėl netinkamų turizmo paslaugų teikimo ir t.t.