Sutuoktiniams atsidūrus ant skyrybų slenksčio, iškyla daugybė klausimų dėl būsimo skyrybų proceso ir kokį pasirinkti, labiausiai atitinkantį sutuoktinių interesus?

 

Santuokos teisinė registracija. Ką reikia žinoti?

Ketvirtadienis, 10 balandžio 2014 12:48

Ruošiantis vestuvių dienos iškilmėms derėtų iš anksto pagalvoti ir apie vestuvių teisinę registraciją bei jai pasiruošti. Yra įprasta santuoką įteisinti ir civilinės metrikacijos įstaigoje, ir bažnyčioje, tačiau ar užtenka susituokti vienoje iš jų ir kokių dokumentų reikia?

Įteisinta galimybė teikti grupės ieškinius

Penktadienis, 14 kovo 2014 00:00

Seime pritarta Lietuvos respublikos civilinio proceso kodekso pakeitimui ir papildymui- nuo šiol į teismą asmenys galės kreiptis ne tik individualiai, bet ir teikiant grupės ieškinius.

Grupės ieškinio įteisinimas užtikrins efektyvesnį asmenų privačių teisių gynimą, kuomet keli ieškovai tam pačiam atsakovui kelia tapačius reikalavimus. Atkreiptins dėmesys, jog toks grupės ieškinio institutas pasitarnaus ne tik tiems asmenims, kurie ketina pažeistas teises ginti teisme, bet ir tiems, kurie patys nepradėtų teisminio proceso dėl teisinių žinių trūkumo, laiko stokos, piniginių klausimų ar kitų priežasčių.

Vekselis- nuolat populiarėjantis skolą patvirtinantis dokumentas, kuriuo jį išrašantis asmuo be išlygų įsipareigoja tiesiogiai ar netiesiogiai sumokėti skolos sumą vekselio gavėjui ar kitam nurodytam asmeniui.

Siekiant skolą atgauti greičiau ir išvengti ilgo teisminio proceso, skolinis įsipareigojimas gali būti užtikrinamas pasirašant vekselį.

Pagrindinis vekselio privalumas yra tas, jog vekselio davėjas, t.y. skolininkas, įsipareigoja be išlygų sumokėti vekselyje nurodytą sumą. Tai reiškia, jog vekselyje nurodyta suma neginčijama teisme tokiu būdu suteikiant teisę vekselio davėjui, t.y. kreditoriui, suėjus terminui dėl skolos susigrąžinimo kreiptis tiesiai į notarą bei antstolį.